Site menu:

“Mezi světem radikálních akademiků a lidí, kteří se pouští do boje se svými vykořisťovateli, je nutný intelektuální odstup – nutný je proto, že akademik říká jen své akademické věci, které jsou na míle vzdálené zkušenosti „chudých“ nebo kohokoli jiného, o kom mluví.”

skupina Aufheben

  • oblíbené weby

http://antifenix.noblogs.org/

105 best images about Anarchist Art on Pinterest | Freedom ...

libcom fan art

RSS Sol!s

RSS Třídní válka

RSS Přátelé komunizace

RSS Kolektivně proti kapitálu

RSS Anarchistická federace

RSS Knihovnička Starého Krtka

RSS Historický spolek Zádruha

RSS For the animals

Site search

Categories

Svět nám podává jed a nutí nás provádět zbytečné a hnusné činnosti; vnucuje nám potřebu peněz a zbavuje nás vášnivých vztahů. Stárneme mezi muži a ženami, nemajícími žádné sny, jsme cizinci v realitě, neposkytující žádný prostor projevům štědrosti. Nejsme stoupenci sebezapírání. Jde prostě o to, že to nejlepší, co nám tato společnost může nabídnout (kariéra, sláva, náhlý zisk, „láska“), nás jednoduše vůbec nezajímá. Vydávání rozkazů se nám hnusí stejně jako jejich plnění. Jsme vykořisťováni jako kdokoli jiný a chceme s vykořisťováním skoncovat. Pro nás vzpoura nepotřebuje žádné jiné ospravedlnění.”

Anonym

Lukáš rád pročítá tyto weby

RSS Anarchist news

RSS Act for freedom now!

RSS Eelephant editions

RSS Seattle Solidarity Network

RSS Crimethinc

RSS 325

Boj o Řízkárnu

Reportáž z demonstrace proti Řízkárně

Zatýkání při močení na věznici

Solidární vzkaz anarchistům před vazební věznicí Praha – Ruzyně

Archives

Lukáš Borl je na svobodě

a2larm.cz

Po sedmi měsících v litoměřické vazební věznici byl propuštěn mostecký anarchista Lukáš Borl, spojený s kauzou Fénix.

Okresní soud v Mostě dnes propustil z vazby Lukáše Borla, kterého policie podezírá ze založení a podpory organizace Síť revolučních buněk. Aktivista strávil v litoměřické vazební věznici víc než sedm měsíců kvůli obvinění z trestných činů „založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka“, vydírání a poškození cizí věci. Podle policie měla Síť revolučních buněk od roku 2014 páchat žhářské útoky na policejní auta, mýtné brány a další cíle.

V březnu 2015 došlo také ke žhářským útokům na auta pražské restaurace Řízkárna, kde v té době probíhaly protesty proti jejímu majiteli Vladimíru Krulcovi. Ten podle aktivistů z organizace Solidární síť (SOLIS) nevyplácel mzdy řadě svých zaměstnanců. Někteří z nich se na SOLIS obrátili a společně s aktivisty pořádali několik protestních akcí proti restauraci a jejímu majiteli.

Anarchista Lukáš Borl byl poprvé zadržen na jaře roku 2015 v rámce akce Fénix, během které měla police rozkrýt organizovanou skupinu připravující útoky na vlaky. Spolu s policejní razií se do hledáčku policistů dostalo i mostecké komunitní centrum Ateneo, zaměřené na autonomní kulturu a solidární aktivity, ve kterém Borl působil. Během akce Fénix bylo zadrženo celkem jedenáct lidí, nakonec však byli obviněni jen čtyři z nich a Lukáš Borl byl propuštěn. Policii se tehdy nepodařilo prokázat spojení mezi kauzou Fénix a útoky, kterých se měla  Síť revolučních buněk údajně dopustit.

Borl se od konce roku 2015 skrýval. Policie po něm vyhlásila pátrání kvůli „podezření ze založení a podpory organizace Síť revolučních buněk, jež se hlásí k žhářským útokům na policejní auta“. Soud vzal Borla do vazby 5. září minulého roku a po jeho zadržení skončily i aktivity mostecké Solidární sítě. Dodnes se nepodařilo objasnit, kdo za Sítí revolučních buněk skutečně stál. Po dnešním propuštění bude Lukáš Borl čekat na soud na svobodě.

Comments

Comment from 토토
Time 2019/09/22 at 04:04

That are most certainly awesome. A great number of tiny details are designed needing lot of qualifications ability. if you guys want to expirience how to bet in betting site, just visit my site. this surely safety and proven trusted. 토토

Comment from 토토
Time 2019/09/22 at 04:06

That’s give attention to you need to certain research prior to authoring. This is the best site for betting site, if your looking for that kindly click here> 토토