Site menu:

“Mezi světem radikálních akademiků a lidí, kteří se pouští do boje se svými vykořisťovateli, je nutný intelektuální odstup – nutný je proto, že akademik říká jen své akademické věci, které jsou na míle vzdálené zkušenosti „chudých“ nebo kohokoli jiného, o kom mluví.”

skupina Aufheben

  • oblíbené weby

http://antifenix.noblogs.org/

105 best images about Anarchist Art on Pinterest | Freedom ...

libcom fan art

RSS Sol!s

RSS Třídní válka

RSS Přátelé komunizace

RSS Kolektivně proti kapitálu

RSS Anarchistická federace

RSS Knihovnička Starého Krtka

RSS Historický spolek Zádruha

RSS For the animals

Site search

Categories

Svět nám podává jed a nutí nás provádět zbytečné a hnusné činnosti; vnucuje nám potřebu peněz a zbavuje nás vášnivých vztahů. Stárneme mezi muži a ženami, nemajícími žádné sny, jsme cizinci v realitě, neposkytující žádný prostor projevům štědrosti. Nejsme stoupenci sebezapírání. Jde prostě o to, že to nejlepší, co nám tato společnost může nabídnout (kariéra, sláva, náhlý zisk, „láska“), nás jednoduše vůbec nezajímá. Vydávání rozkazů se nám hnusí stejně jako jejich plnění. Jsme vykořisťováni jako kdokoli jiný a chceme s vykořisťováním skoncovat. Pro nás vzpoura nepotřebuje žádné jiné ospravedlnění.”

Anonym

Lukáš rád pročítá tyto weby

RSS Anarchist news

RSS Act for freedom now!

RSS Eelephant editions

RSS Seattle Solidarity Network

RSS Crimethinc

RSS 325

Boj o Řízkárnu

Reportáž z demonstrace proti Řízkárně

Zatýkání při močení na věznici

Solidární vzkaz anarchistům před vazební věznicí Praha – Ruzyně

Archives

Otevřený dopis pro všechny drbomilné osoby

https://voiceofanarchopacifists.noblogs.org/files/2017/02/otevr-dopis.jpgDokonce ani anarchistické prostředí není zcela imunní vůči kultuře drbů, překrucování a dezinformování. Někdy to vypadá, jako by naše komunikační a publikační zvyklosti byly do detailu okopírované od bulvárních medií. A to mě dost znepokojuje. Proto jsem napsal tento otevřený dopis určený všem, kteří se na tom podílí.

  • Nikdy jsem nebyl léčen v Psychiatrické nemocnici Bohnice.
  • Nejsem povstalecký anarchista a nikdy jsem neřekl, že bych se jím cítil být.
  • Nikdy jsem se nehlásil k proudu povstaleckého anarchismu.
  • Nenadřazuji ilegální a násilné přímé akce nad ty legální a nenásilné.
  • Nemyslím si, že zápasy ozbrojených minorit nebo jednotlivců jsou důležitější než zápasy kolektivní a masové.
  • Nefotil jsem civilní osoby, které byly mylně na Fluff festu označeny jako by šlo o policisty. Neinicioval jsem, aby k takovému veřejnému označení prostřednictvím fotek došlo. Nemyslím si, že takové označení bylo správné.
  • Není pravda, že Vítězslav „Vitex“ Dvořák byl označen za osobu, která neospravedlnitelným způsobem spolupracovala s policií, jen z toho důvodu, že mě před policií označil za magora.
  • Není pravda, že je veřejně známou skutečností moje údajné spojení s weby, blogy, nebo aktivitami, které se soustředí na ilegální přímé akce, sabotáže, expropriace a ozbrojený boj. Není pravda, že dohady některých lidí o takovém spojení jsou něco jiného než nepotvrzené spekulace. Není pravda, že mi nevadí, když se takové spekulace mezi některými lidmi běžně komunikují způsobem, kdy je moje jméno přiřazeno k jednotlivým projektům, ke kterým jsem se nikdy veřejně (ani před těmi konkrétními lidmi) nepřihlásil…

Nechci tady sestavit kompletní seznam toho, co se o mě tvrdí a není to pravda. Je toho příliš. Téměř vždy jsou způsoby jak si věci ověřit, než se tato tvrzení někdo rozhodne šířit dál. Velmi často však lidmi tyto způsoby nejsou využity a tak kolem mé osoby vzniká obrovský spletenec dezinformací, lží a polopravd. Používám e-mail lukynda @ riseup.net . Koho zajímá pravda, nikoli neověřené drby, může mi napsat nebo se mě osobně zeptat až mě uvidí. Nebráním se diskuzi ani otázkám. Rád sdělím informace, které z nejasného a spekulativního mohou učinit jasné a ověřené.

Koho pravda nezajímá a vědomě šíří drby dál, ten jedná bezohledným a zraňujícím způsobem. Každý, kdo v tom chce pokračovat nemůže očekávat, že k němu budu mít vřelý a ohleduplný vztah.

  • Lukáš Borl, 25. listopad 2020