Site menu:

Site search

Categories

Archives

Otevřený dopis pro všechny drbomilné osoby

https://voiceofanarchopacifists.noblogs.org/files/2017/02/otevr-dopis.jpgDokonce ani anarchistické prostředí není zcela imunní vůči kultuře drbů, překrucování a dezinformování. Někdy to vypadá, jako by naše komunikační a publikační zvyklosti byly do detailu okopírované od bulvárních medií. A to mě dost znepokojuje. Proto jsem napsal tento otevřený dopis určený všem, kteří se na tom podílí.

  • Nikdy jsem nebyl léčen v Psychiatrické nemocnici Bohnice.
  • Nejsem povstalecký anarchista a nikdy jsem neřekl, že bych se jím cítil být.
  • Nikdy jsem se nehlásil k proudu povstaleckého anarchismu.
  • Nenadřazuji ilegální a násilné přímé akce nad ty legální a nenásilné.
  • Nemyslím si, že zápasy ozbrojených minorit nebo jednotlivců jsou důležitější než zápasy kolektivní a masové.
  • Nefotil jsem civilní osoby, které byly mylně na Fluff festu označeny jako by šlo o policisty. Neinicioval jsem, aby k takovému veřejnému označení prostřednictvím fotek došlo. Nemyslím si, že takové označení bylo správné.
  • Není pravda, že Vítězslav „Vitex“ Dvořák byl označen za osobu, která neospravedlnitelným způsobem spolupracovala s policií, jen z toho důvodu, že mě před policií označil za magora.
  • Není pravda, že je veřejně známou skutečností moje údajné spojení s weby, blogy, nebo aktivitami, které se soustředí na ilegální přímé akce, sabotáže, expropriace a ozbrojený boj. Není pravda, že dohady některých lidí o takovém spojení jsou něco jiného než nepotvrzené spekulace. Není pravda, že mi nevadí, když se takové spekulace mezi některými lidmi běžně komunikují způsobem, kdy je moje jméno přiřazeno k jednotlivým projektům, ke kterým jsem se nikdy veřejně (ani před těmi konkrétními lidmi) nepřihlásil…

Nechci tady sestavit kompletní seznam toho, co se o mě tvrdí a není to pravda. Je toho příliš. Téměř vždy jsou způsoby jak si věci ověřit, než se tato tvrzení někdo rozhodne šířit dál. Velmi často však lidmi tyto způsoby nejsou využity a tak kolem mé osoby vzniká obrovský spletenec dezinformací, lží a polopravd. Používám e-mail lukynda @ riseup.net . Koho zajímá pravda, nikoli neověřené drby, může mi napsat nebo se mě osobně zeptat až mě uvidí. Nebráním se diskuzi ani otázkám. Rád sdělím informace, které z nejasného a spekulativního mohou učinit jasné a ověřené.

Koho pravda nezajímá a vědomě šíří drby dál, ten jedná bezohledným a zraňujícím způsobem. Každý, kdo v tom chce pokračovat nemůže očekávat, že k němu budu mít vřelý a ohleduplný vztah.

  • Lukáš Borl, 25. listopad 2020