Site menu:

Site search

Categories

Archives

Hlasy z basy: Nico Aurigemma

Vězeňská zkušenost mě jen utvrdila v tom, jak důležitá jsou i tak zdánlivě malá gesta jako je psaní dopisů lidem do vězení. Pro lidi “venku” to není náročné a lidem “uvnitř” to dokáže řádně pozvednout náladu a dodat tolik potřebnou sílu.

Vedu korespondenci s uvězněnými v různých částech světa. Například v tzv. Česku, Německu, Itálii, Řecku, Francii, Bělorusku, Rusku atd. Plánuji občas sdílet vzkazy těchto lidí, abych motival druhé k psaní dopisů.

Rád bych ale nejprve zmínil, že korespondence s vězněnými je v mém pojetí nepodmíněná forma solidarity. Nemusím souhlasit se vším, co tito lidé dělají, říkají nebo jak o věcech uvažují. Přesto s nimi chci být solidární, jako s kýmkoli jiným na kom se podepisuje organizovaný zločin zvaný vězeňství. Nechci být jejich soudcem a nevím ani zda obvinění proti nim vznesená jsou pravdivá či nikoli. Neuznávám systém vězeňství a věřím, že by ve věznicích neměl trávit čas nikdo a to včetně těch, kteří se dopustili věcí, které vnímám jako problematické.

Dokud existují věznice, budu psát dopisy. Všem doporučuji to samé. Nyní zvřejňuji vzkaz z korespondence od osoby jménem Nico Aurigemma. Je to anarchista, který byl spolu s dalšími čtyřmi osobami zatčen 12. 6. 2020 v Římě během „Operace Bialystock“. Tato represivní kampaň vedla k obviněním ze spolčování za účelem terorismu nebo podvracení demokratického řádu, teroristického činu se smrtícím zařízením a výbušninami, držení a přenášení výbušného materiálu, podněcování k páchání trestných činů proti státním osobnostem a žhářství.

Podle italského režimu je tato represivní policejní operace proti anarchistům výsledkem vyšetřování, které bylo zahájeno po explozivním útoku na San Giovanni Carabinieri / policejní stanici v Římě dne 7.12.2017 a ke ktrému se přihlásila buňka Santiago Maldonado – FAI / FRI.

Nicův vzkaz z dopisu:

Děkuji mnohokrát za slova a solidaritu. Vzpomínám si, že jsi byl také ve vězení, takže víš, že je to důležité. Já jsem v pořádku. Toto vězení není tak špatné a jsem v dobré společnosti se starými rudými soudruhy a některými anarchisty. Přátelé a soudruzi jsou mi nablízku, takže silně cítím jejich solidaritu.

Všem vám posílám solidaritu a velké objetí. Čus!

Napiš Nicovi dopis (v italštině nobo angličtině) na adresu:

Nico Aurigemma
C.C di Terni
Strada delle Campore 32
05100 Terni
Italy

_____________________

DOPORUČUJU!